Disney World Floryda

...to cztery parki tematyczne, dwa parki wodne, 22 Hotele Disney Resort, dwa centra wieczornych rozrywek, eleganckie restauracje i niezliczone sklepy, a także atrakcje dla aktywnych: golf i sporty wodne, a wszystko na powierzchni ponad 122 km2 (co mniej więcej odpowiada wielkości San Francisco) i oczywiście wspaniały odpoczynek pod słońcem Florydy! Czy są jeszcze jakieś życzenia?
Zarówno park rozrywki, jak i hotele urządzono z niezwykłą – typową dla Disneya - dbałością o szczegóły, wyobraźnią i fantazją, a każda wizyta staje się wyjątkowym przeżyciem dla dużych i małych.
W Parku Magic Kingdom otoczą Państwa zewsząd historie klasycznych opowieści i bajek Disneya, gdy tymczasem w części Epcot czeka na Państwa świat nauki i science fiction. W Disney’s Hollywood Studios odkryją Państwo tajemnice show-biznesu, a w Disney’s Animal Kingdom udadzą się Państwo na ekscytującą wyprawę w niezbadane regiony naszej planety.
A przy tym wszystkim oczywiście towarzyszą Państwu popularne postacie Disneya: Myszka Miki, Roszpunka, Kaczor Donald, Goofy, Baloo, Kopciuszek, Kapitan Hook, Alicja w Krainie Czarów, Królewna Śnieżka, Myszka Minnie... Ale oczywiście to nie wszystko. Różnorodne usługi i świetny serwis Disneya sprawią, że Państwa pobyt w Walt Disney World będzie bardzo komfortowy i przyjemny. 

Czas podróży

Florida nie na darmo nosi przydomek „Słonecznego Stanu”, ponieważ przez cały rok panują tutaj łagodne temperatury i bardzo długo świeci słońce. Szczególnie polecamy wyjazdy wiosenne, np. w okresie wielkanocnym, gdy jest już bardzo ciepło, ale wilgotność powietrza jest znacznie niższa niż w lecie. Dzięki temu można spędzić szczególnie udany pobyt w Parkach Disneya.

W Walt Disney World zalecamy zaplanowanie pobytu od 5 do 7 dni, aby spokojnie zwiedzić Parki Tematyczne i Park Wodny.

Dojazd

MAGICZNY EXPRESS DISNEYA (DISNEY’S MAGICAL EXPRESS)

Walt Disney World leży w Orlando, w centralnej Florydzie, niedaleko od lotniska Orlando International Airport (MCO), również łatwo dostępne z Miami i Tampy.
Dla wszystkich gości Hoteli Disney Resort po przybyciu na Orlando International Airport, Disney oferuje specjalną usługę: Disney’s Magical Express. Dzięki bezpłatnym transferom można dostać się łatwo i wygodnie z lotniska do wybranego Hotelu Disneya. Oszczędzając na kosztach wynajmu samochodu można odpocząć po podróży i wygodnie się zrelaksować.

Rezerwuj bezpłatny transport na lotnisko na stronie: disneysmagicalexpress.com

Darmowy transport

Nawet na terenie Walt Disney World Resort, można spokojnie i bezpiecznie obejść się bez samochodu. Dzięki rozległej sieci transportowej, która łączy Parki Tematyczne z 22 hotelami Goście ośrodka mogą poruszać się bezpłatnie.

Informacje praktyczne – warto wiedzieć

PLAN POSIŁKÓW (DINING PLAN)

Dzięki Disney Dining Plan można na miejscu elastycznie zaplanować posiłki, mając pod kontrolą koszty. Plan obejmuje dwa posiłki i jedną przekąskę dziennie. A można wybierać z oferty ponad 100 zrzeszonych restauracji na terenie całego Resortu, włącznie z restauracjami serwującymi wykwintną kuchnię, kolacje z przedstawieniami jak również posiłki z postaciami z bajek Disneya.

Serwis zakupów - SHOPPING SERVICE

Uciążliwe noszenie toreb z zakupami należy w Walt Disney World do przeszłości. Ponieważ goście Hoteli Disneya mogą zlecić przekazanie zakupów ze sklepów na terenie Parku bezpośrednio do swojego hotelu. Wygodniej już się nie da!

Dodatkowe magiczne godziny - EXTRA MAGIC HOURS

Parki Tematyczne Disneya są otwarte do późnych godzin wieczornych. Jeśli to nie wystarczy, można skorzystać z dodatkowych magicznych godzin. To propozycja wyłącznie dla gości Hoteli Disneya: jeden z Parków Tematycznych na terenie Walt Disney World Resort zostaje otwarty godzinę wcześniej (przed oficjalnym otwarciem) lub pozostaje otwarty wieczorem aż o 3 godziny dłużej! Dzięki temu mają Państwo więcej czasu na korzystanie z licznych atrakcji!

Dodatkowe magiczne godziny dotyczą również Parku Wodnego Disneya. Można więc spokojnie się zrelaksować po całym dniu spędzonym w Parkach Tematycznych.

FASTPASS

Dzięki bezpłatnej usłudze FASTPASS Goście Disneya mogą lepiej i efektywniej wykorzystać swój czas w parku rozrywki. Ponieważ z FASTPASS oczekiwanie do najbardziej popularnych atrakcji zostało skrócone. Jak to działa? Wystarczy wsunąć swój bilet wstępu do Disneylandu do automatu FASTPASS znajdującego się przy danej atrakcji, aby otrzymać kupon z wyznaczoną godziną wejścia na tą atrakcję (z minimalnym czasem oczekiwania - przez oddzielne wejście). Wystarczy więc zachować kupon i stawić się ponownie przy tej atrakcji w wyznaczonym czasie.

Wyjazd z dziećmi

Walt Disney World Resort to raj dla dzieci i to oczywiste, że dobro młodych gości jest tu priorytetem. Do dyspozycji rodzin z dziećmi przygotowano wiele usług, takich jak: wypożyczalnie wózków, dziecięce menu we wszystkich restauracjach, centrum zdrowia, serwis opiekunek i wiele innych.

Posiłki z bohaterami bajek DISNEYA

Posiłek w towarzystwie ulubionych bajkowych bohaterów Disneya jest wspaniałą przygodą i wyjątkowym przeżyciem: niezależnie czy ma to być śniadanie, obiad lub kolacja. A może popołudniowe teaparty? Dla każdego coś smacznego!

PARKI TEMATYCZNE

Magic Kingdom Park

Witamy w miejscu, gdzie słonie potrafią latać, filiżanki tańczyć, a księżniczki marzyć.
Ulubione atrakcje:

 • To mały świat (It’s a small world)
 • Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbean)
 • Splash Mountain
 • Big Mountain Thunder Railroad
 • Space Mountain

W Magic Kingdom Park doświadczą Państwo magii baśni I klasycznych opowieści Disneya oraz odkryją Państwo wiele wspaniałych atrakcji, takich jak Zamek Kopciuszka (Disney Cinderella Castle), Pirates of the Caribbean, Big Mountain Thunder, lub „It’s a small world”. I oczywiście mogą tu Państwo spotkać osobiście ulubione postacie z bajek Disneya.
Wokół Zamku Kopciuszka znajduje się sześć zróżnicowanych Krain Tematycznych: od DzikiegoZachodu, poprzez przygody w dżungli, aż do bajkowego świata księżniczek.

Polecamy szaloną podróż koleją Big Mountain Thunder Railroad w starej kopalni poszukiwaczy złota na Dzikim Zachodzie lub poszukiwanie skarbu wspólnie z Piratami z Karaibów. A może zahipnotyzuje Państwa muzyka i barwy w czarującej podróży po świecie w pigułce: „It’s a small world”? A jak tu nie skorzystać z okazji  i nie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia z ulubionym bohaterem z bajki? Zapraszamy do udziału w spektakularnych paradach, pokazach sztucznych ogni i przedstawieniach które oczarują nie tylko najmłodszych Gości, ale i całe rodziny.

Liczne parady, imprezy i pokazy jeszcze bardziej uatrakcyjnią Państwa pobyt w Magic Kingdom Park. Prosimy na miejscu pobrać aktualny program, aby optymalnie zaplanować dzień w Parku Rozrywki.

EPCOT

Odkryjcie Państwo potęgę wyobraźni i udajcie się w podróż dookoła Ziemi. Epcot oferuje dwa światy, będące przedmiotem zainteresowania głównie starszych dzieci i dorosłych.
Ulubione atrakcje:

 • SoarinTM
 • Illuminations: Reflections of Earth
 • The Seas with Nemo∓Friends
 • Mission: SPACE ®
 • Test Track

W świecie przyszłości (FutureWorld) znajdą Państwo wiele zapierających dech w piersiach atrakcji, w tym te najszybsze ze wszystkich Parków Disneya, jak również wspaniałe przedstawienia, gdzie wszystko kręci się wokół postępu technicznego, innowacji i odkryć. W Future World wizje stają się rzeczywistością!

Warto udać się z misją na Marsa (Mission SPACE) lub przeżyć przygodę jako kierowca testowy na specjalnym torze wyścigowym, jadąc z szybkością 60 km/h. To nie jest dla osób o słabym sercu!
Spokojniejszy, ale nie mniej ekscytujące jest drugi obszar Epcot w World Showcase: podróż dookoła świata ze zwiedzaniem 11 różnych krajów, w tym w Chin, Norwegii, Włoch, Japonii, Maroka, Meksyku i Niemiec. Pięknie urządzone pawilony narodowe oferują pamiątki, kuchnię i atrakcje charakterystyczne dla danego kraju. Daj się zainspirować przez Epcot!

Spędź wieczór w Epcot. Skosztuj autentycznych potrawy międzynarodowej kuchni w jednej z wielu restauracji w World Showcase i podziwiaj iluminacje, fantastyczny spektakl sztucznych ogni oraz pokazy laserowe i wodne.

Disney Animal Kingdom Park

Disney Animal Kingdom Park to najmłodszy z czterech parków tematycznych na terenie Walt Disney World Resort. Czeka tu na Państwa wiele atrakcji, przygód i zabawy, ale także dowodów miłości Walta Disneya do środowiska naturalnego i jego zaangażowania w ochronę przyrody.
Dlatego ochrona zwierząt na terenie Parku nabiera szczególnego znaczenia. Na powierzchni ponad 200 hektarów przebywa ponad 1700 zwierząt reprezentujących 250 gatunków.
Wyjątkowym i unikalnym doświadczeniem jest Kilimanjaro Safari, podczas którego  można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wskazówka: Weź udział w safari wczesnym rankiem, kiedy zwierzęta są najbardziej aktywne.

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas odwiedzania odległych kontynentów, takich jak Azja czy Afryka i odkrywania fascynującego podwodnego świata i prehistorycznych wykopalisk. Na trasie Expedition Everest przemknij na najwyższych obrotach przez ogromne i zdradliwe szczyty Himalajów… Ale uważaj, za każdym zakrętem może ukrywać się Yeti. A w trakcje Kilimanjaro Safari spotkaj się oko w oko z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, takimi jak żyrafy, lwy, zebry. Albo weź udział w jednym z fascynujących show:  Festival of the Lion King lub Musical Gdzie jest Nemo.
Ulubione atrakcje:

 • Kilimanjaro Safaris Expedition
 • Kali River Rapids
 • Expedition Everest TM
 • Festival of the Lion King
 • Dinozaur

Disney Hollywood Studios

Światła, kamera ... Akcja! Wejdź do parku rozrywki Disney’s Hollywood Studios. Tutaj wszystko kręci się wokół wspaniałego świat kina i telewizji.

Oszałamiające Show Fantasmic! należy do największych atrakcji Disney’s Hollywood Studios. A wieczorem oczaruje Państwa  25-minutowy pokaz fajerwerków połączony z grą świateł i strumieni wody. Nie może oczywiście zabraknąć postaci z bajek i filmów Disneya.

Wędrując po zaułkach Hollywood i studiach filmowych z lat 30-tych i 40-tych wszędzie spotykają Państwo filmowców, ulicznych artystów i muzyków. A zaglądając za kulisy można odkryć wiele niesamowitych pokazów i atrakcji opartych na znanych hollywoodzkich produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych.
Nic nie stoi na przeszkodzie by zaprezentować swój talent i zaśpiewać w American Idol Experience, albo zacisnąć z emocji kciuki, gdy Indiana Jones próbuje uciec ze Świątyni Zagłady. A gdyby runąć w dół w Tower of Terror? Film i telewizja stają się tu rzeczywistością!
Ulubione atrakcje:

 • The American Idol Experience
 • Piękna i Bestia – Musical
 • The Twilight Zone Tower of Terror
 • Fantasmic!
 • Toy Story Mania!

PARKI WODNE

Park Wodny Disney’s Typhoon Lagoon

Na słonecznej Florydzie nie powinno zabraknąć atrakcji wodnych. Dwa wspaniałe parki wodne oferują mnóstwo zabawy i relaksu dla całej rodziny. Ale to nie byłoby w stylu Disneya, gdyby nie przygotowano czegoś wyjątkowego. Tutaj można poczuć się jak na Karaibach: odpoczynek pod palmami, wodne gry i zabawy dla najmłodszych oraz  szybkie zjeżdżalnie. Warto posurfować w jednym z największych na świecie basenów ze sztuczną falą lub popływać z rekinami i to dosłownie!

Disney Blizzard Beach Water Park

Jak wygląda ośrodek narciarski w środku egzotycznej Florydy? A jak to jest: kąpać się na lodowcu? Zimno? Lodowato? Błąd! Ponieważ w pięknie zaprojektowanym Disney’s Blizzard Beach Water Park można w gorącym słońcu Florydy podziwiać lodowe krajobrazy, wspiąć się na ośnieżony szczyt Summit Plummet lub zjechać w dół w szalonym pędzie jedną z wielu różnorodnych zjeżdżalni.

Ulubione atrakcje w parku wodnym:

 • Typhoon Lagoon Surf Pool
 • Castaway Creek
 • Storm Slides
 • Shark Reef
 • Crush’n‘ Gusher

Fale w Typhoon Lagoon Surf Pool należą do największych sztucznych fal na świecie. Co 90 sekund rozbijają się one o brzeg basenu, większego niż boisko piłki nożnej! Nie czekaj więc i wskakuj na deskę surfingową!

Centrum Parku (Downtown Disney)

Tu czeka na Państwa świat rozrywek, zakupów i kulinarnych przygód. Na pewno warto zajrzeć do Downtown Disney Marketplace z największym na świecie sklepem Disneya i do Downtown Disney West Side, gdzie znajdują się świetne restauracje, teatry i rozrywka dla każdego! A w interaktywnym Parku Tematycznym DisneyQuest można nawet zaprojektować swój własny  roller coaster.

Hotele Disneyland Resort

Poczuj jeszcze więcej magii w jednym z hoteli Disney Resort! Niezależnie od wielkości rodziny i budżetu bez problemu można tu znaleźć odpowiedni Disney Resort Hotel. Mieszkając tutaj, jesteś w samym centrum zainteresowania i świata rozrywki i możesz cieszyć się wieloma udogodnieniami na wyłączność: np.  Disney’s Magical Express i Dodatkowe Magiczne Godziny.

Hotele ekonomiczne w Disney Resort (Disney Value Resorts)

W magicznym świecie Disneya nigdzie indziej nie spotkają Państwo tak przystępnych cen, jak właśnie tutaj.  Fantazyjnie urządzone ośrodki wczasowe i kompleksy basenów udekorowane są ogromnymi bajkowymi figurami. A w samoobsługowych restauracjach można spożywać posiłki w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Po wizycie w Parku Rozrywki polecamy relaksujący odpoczynek w przepięknym kompleksie basenów należącym do trzech hoteli All Star.

Hotele klasy średniej w Disney Resort (Disney Moderate Resorts)

Wyjątkowa atmosfera, urokliwe miejsca i dodatkowe udogodnienia charakteryzują te właśnie hotele. A ponadto niepowtarzalnie urządzone, tematyczne baseny ze zjeżdżalniami i wiele zajęć rekreacyjnych, takich jak: wynajem rowerów i łodzi. Pokoje są tu lepiej wyposażone niż w hotelach ekonomicznych, ale także dysponują miejscami dla 4 osób.

Przeżyj karaibską atmosferę w Disney’s Caribbean Beach Resort. A czego nie powinno zabraknąć na Karaibach? Oczywiście pięknych, piaszczystych plaż, które zapraszają do relaksu!

Hotele luksusowe w Disney Resort (Disney Deluxe Resorts)

Każdy z luksusowych hoteli słynie z fantastycznego serwisu i dbałości o szczegóły. Wykwintne restauracje, wspaniałe baseny, romantyczne plaże i przystanie jachtowe sprawią, że pobyt tutaj będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą przyjemnością. Warto również skorzystać z oferty dla aktywnych: gry w golfa lub tenisa albo odpoczynku w strefie spa. Prawie wszystkie przestronne pokoje przeznaczone są dla czterech lub pięciu osób i posiadają balkon lub taras.

W Animal Kingdom Lodge Disneya można poczuć się jak w prawdziwej Afryce, cieszyć się pięknymi widokami sawanny i jej mieszkańców.