Atrakcje i informacje

Wizytę w DISNEYLAND PARIS® należy podzielić na 3 etapy:

DISNEYLAND PARK® - Park Rozrywki Disneya

WALT DISNEY STUDIOS PARK® - Miasteczko filmowe Disneya

DISNEYLAND VILLAGE® - część rozrywkowo-hadlowo-gastronomiczna 

...a gdy starczy czasu zapraszamy na pola golfowe GOLF DISNEYLAND® lub do okolicznych centrów handlowych...

Zwiedzanie DISNEYLAND PARK®

Wizytę w Parku najlepiej rozpocząć jak najwcześniej: W sezonie goście oczekują na wejście już od 8.30! Zwłaszcza weekendy cieszą się największą popularnością. W środku tygodnia jest znacznie spokojniej. Goście Hoteli Disneya mogą korzystać z MAGIC HOURS (w wybranych terminach Disneyland Park otwiera swoje podwoje wcześniej lub czynny jest dłużej). Dzięki temu mają Państwo więcej czasu na korzystanie z licznych atrakcji!

Zwiedzanie rozpoczyna się od Main Street, USA - repliki typowej ulicy w prowincjonalnym miasteczku amerykańskim z przełomu XIX i XX wieku. Wszystkie elementy wystroju odtworzone są w najdrobniejszych detalach. Tutaj odbywają się słynne parady figur i postaci znanych z bajek Disneya. Stąd można rozpocząć podróż po parku oryginalnym oldtimerem, piętrowym autobusem lub tramwajem konnym, a z dworca kolejowego - parową lokomotywą. Przy Głównej Alei rozmieszczone są sklepy z pamiątkami (zakupy mogą być dostarczone do pokoju w Hotelach Disneya na terenie Parku) oraz niezliczone lokale gastronomiczne. Na końcu Main Street znajduje się Plac Centralny z zamkiem Śpiącej Królewny i Jaskinią Smoka oraz wejścia do pozostałych 4 Parków Tematycznych. W Disneyland Paris spotkać można wszystkie figury znane z kreskówek Walta Disneya. Parady uliczne odbywają się zwykle dwa razy dziennie (dokładne terminy przedstawień i parad otrzymają Państwo po przybyciu do hotelu lub bezpośrednio w Parku w punktach informacji. Część przedstawień ma charakter sezonowy).

PARKI TEMATYCZNE

Fantasyland czyli bajkowa kraina wprost z filmów Disneya - spotkanie z bohaterami znanymi przez wszystkie dzieci: Piotrusiem Panem, Słonikiem Dumbo i Myszką Miki.

Peter Pan’s Flight – jedna z głównych atrakcji w Disneyland Park (polecamy Fastpass) – specjalnie dla tych, którzy nigdy nie chcą dorosnąć! Lot nad dachami Londynu, Tamizą, obok Big Bena, wprost do Nibylandii, gdzie oczekuje już na nas Kapitan Hak i dziesiątki niesamowitych zdarzeń.

Discoveryland to świat odkryć, wynalazków i niesamowitych eksperymentów naukowych, a także niezapomniana podróż w kosmos Space Mountain. 

Frontierland czyli wizyta na Dzikim Zachodzie m.in. z szaloną przejażdżką po opuszczonej kopalni złota kolejką górską „Big Thunder Mountain” lub rejs klasycznym, „nowoorleańskim” parostatkiem wśród wybuchających wokół gorących gejzerów. 

Adventureland to kraina przygód. Głównymi atrakcjami są tu: przejażdżka kolejką Indiany Jonesa, która mknie w pętli śmierci 360°, wizyta u Robinsona Crusoe, albo bitwa morska w krainie piratów na Morzu Karaibskim. 

Pirates of the caribbean - jedna z głównych atrakcji w Disneyland Park – Rejs pirackim statkiem wprost w wir gorącej bitwy morskiej. Piraci mórz południowych nie znają słowa Pardon!

Zwiedzanie WALT DISNEY STUDIOS PARK®

Po udanej zabawie w Disneyland Park® zapraszamy do Walt Disney Studios Park® - niesamowitego świata filmów Disneya. Tutaj odbywają się parady filmowe. Tu w Akademii Filmów Disneya można poznać tajniki powstawania słynnych kreskówek. Tu wreszcie przeniosą się Państwo wprost na plan filmowy, gdzie czekają niezwykłe przygody, mrożące krew w żyłach sceny, brawurowe pokazy kaskaderskie i wiele innych, niezapomnianych atrakcji. Szczególnie polecamy wizytę w Catastrophe Canyon - realistyczną inscenizacja wielkich katastrof i Tower of Terror – spadającą windę w nawiedzonym hotelu.

STUDIO TRAM TOUR: BEHIND THE MAGIC – przejażdżka po Walt Disney Studios Park za kulisami plenerów ze słynnych filmów Disneya. Kulminacją jest wjazd wprost na scenę filmu katastroficznego, gdzie podczas trzęsienia ziemi wybucha ogień i ogromna powódź zalewa wszystko dookoła. Po chwili po zniszczeniach nie ma już śladu, wszak to magia kina!   

THE ART OF DISNEY ANIMATION Tutaj można podejrzeć, jak tworzone są filmy animowane, a także spróbować własnych sił szkicując ulubionych bohaterów kreskówek pod okiem fachowców.

MOTEURS… ACTION! – show kaskaderski i sceny z filmów akcji.

Wizyta w DISNEY VILLAGE® 

To część rozrywkowo-hadlowo-gastronomiczna. Sklepy, restauracje, kina, taniec i rozrywka na żywo dla całej rodziny. W Disney Village dowiesz się, dlaczego magia naprawdę nigdy się nie kończy! Tutaj odbywa się Buffalo Bill’s Wild West Show 

Buffalo Bill’s Wild West Show - wieczorne przedstawienie w którym występują Indianie i Kowboje, prawdziwe strzelaniny, napad na dyliżans, polowanie na bizony i inne sceny z Dzikiego Zachodu. Spektakle odbywają się zazwyczaj w dwóch turach o godz. 18.30 i 21.30 i trwają ok. 1,5 godziny. Podczas przedstawienia serwowane jest specjalne menu z dzikiego zachodu (również menu dziecięce). Przedstawienie jest płatne dodatkowo i zalecamy wcześniejszą rezerwację miejsc (razem z rezerwacją pakietu. Show odbywa się na terenie Disney Village® Na prawdę warto! Ze względu na kurz podczas pokazów żywych zwierząt przedstawienie nie jest polecane osobom ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz dla małych dzieci, które mogą wystraszyć się ciemności lub strzelaniny.

BEZPŁATNY SERWIS: FASTPASS® 

Aby uniknąć kolejek przy największych atrakcjach należy skorzystać z darmowego serwisu FASTPASS. W szczycie sezonu czas oczekiwania wydłuża się nawet do dwóch godzin, zalecamy więc jak najwcześniejsze korzystanie z najpopularniejszych atrakcji, gdy jeszcze nie wszyscy goście dotarli do Disneylandu. Nasi Klienci mieszkający w Hotelach DISNEYA mają najbliżej do Parku!

Serwis Fastpass pozwoli Państwu zaoszczędzić czas i ominąć ewentualne kolejki przy następujących atrakcjach.

W Disneyland Park®:

 • Indiana Jones & the Temple of Peril… Backwards!
 • Space Mountain
 • Buzz Lightyear Laser Blast
 • Big Thunder Mountain
 • Peter Pan’s Flight
 • Star Tours 

W Walt Disney Studios Park®:

 • The Twiglight Zone Tower of Terror
 • Rock ‘n’ Roller Coaster starring Aerosmith
 • Flying Carpets Over Agrabah

Jeśli chcą Państwo korzystać z bezpłatnego serwisu Fastpass należy wsunąć bilet wstępu do Parku do automatu biletowego przy danej atrakcji – otrzymają Państwo bilet Fastpass z wydrukowanym czasem, po jakim należy się zgłosić do wejścia na daną atrakcję. Jednorazowo można pobrać tylko jeden Fastpass. Kolejny można pobrać po wykorzystaniu pierwszego. Goście Hotelu Disneyland otrzymują specjalny FASTPASS. Goście suit w hotelach Disneya otrzymują VIP-FASTPASS, który stale obowiązuje na wymienione atrakcje.

Przedstawienia

Dokładne terminy przedstawień i parad otrzymają Państwo po przybyciu do hotelu lub na ulotkach bezpośrednio w Parku. Część przedstawień ma charakter sezonowy – np. Tarzan Show, Miś Puchatek i Przyjaciele, The Legend of The Lion King. 

Bajkowe Parady - bohaterowie bajek Disneya tworzą barwny korowód wędrujący przez Park. To jedna z największych atrakcji Parku Rozrywki!  Parady odbywają się zarówno na terenie Disneyland Park i Walt Disney Studios Park – program parad otrzymają Państwo na miejscu w aktualnych ulotkach informacyjnych.

Polecamy zwłaszcza okazałą paradę popołudniową w Disneyland Park (Main Street, USA), która odbywa się tylko raz dziennie i nie można jej opuścić! Dodatkowo na terenie Walt Disney Studios Park odbywa się Disney Cinema Parade. Aby zagwarantować sobie dobrą widoczność polecamy zajmować miejsca na kwadrans przed rozpoczęciem przedstawienia.

Spektakularne pokazy sztucznych ogni – to wieczorne widowiska multimedialne pełne magicznych świateł, fajerwerków i muzyki – odbywają się sezonowo, zgodnie z aktualnym programem atrakcji.

IMPREZY OKAZJONALNE – Disneyland organizuje okolicznościowe imprezy tematyczne, związane np. a kolejnymi jubileuszami Parku, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, lub tylko w październiku - Helloween Festival.  Wizyta w takim okresie jest szczególnie atrakcyjna, gdyż Park jest specjalnie udekorowany oraz odbywają się wyjątkowe przedstawienia i parady. Dlatego kolejna wizyta w Disneyland Paris w takim szczególnym okresie będzie zupełnie nowym i innym przeżyciem!

WYŻYWIENIE – warto wiedzieć

w proponowanych przez nas hotelach, o ile nie podano inaczej, śniadanie jest w cenie noclegu. Ze względu na duże obłożenie zalecamy rezerwację stolika na konkretną godzinę. Ze względu na ustawiające się kolejki do restauracji prosimy wybierać wcześniejsze godziny. Najczęściej śniadanie oferowane jest w formie bufetu. W wiosce Davy Crockett Ranch pakiet śniadaniowy do konsumpcji w bungalowie odbiera się w określonych godzinach w wyznaczonym punkcie. Większość restauracji posiada specjalne dania i menu dla dzieci. 

Jeśli wykupili Państwo u nas posiłek z bohaterami bajek Disneya prosimy wcześniej zarezerwować stolik w restauracji. Zalecamy wybranie najwcześniejszej możliwej godziny, aby stawić się w restauracji zaraz po jej otwarciu, tuż przed początkiem występów. Później ustawiają się długie kolejki i nawet pomimo rezerwacji traci się cenny czas, gdy poprzedni goście dłużej przesiadują przy zarezerwowanym przez Państwa stoliku. Bajkowi bohaterowie pojawiają się i zmieniają co kilkanaście minut. Chętnie pozują do zdjęć oraz wpisują się do pamiętników. Nie ma możliwości zamówienia konkretnego bohatera. 

Jeśli mieszkają Państwo w jednym z hoteli Disneya i zarezerwowali Państwo u nas bony żywieniowe na obiado-kolacje prosimy okazać je kelnerowi przed złożeniem zamówienia. Bony można realizować w wybranych restauracjach na terenie Disneylandu. 

Jeżeli na któryś dzień nie wykupili Państwo kart wstępu do Disneylandu, a posiadają Państwo bony żywieniowe, można je zrealizować w restauracji hotelowej lub w wybranych restauracjach na terenie Disney Village. Godziny posiłków ustalają Państwo sami. Rezerwacji stolika można dokonać w recepcji hotelowej, w punktach informacyjnych, lub telefonicznie: +33-1-60304050.

INFORMACJE PRAKTYCZNE – warto wiedzieć

W DISNEYLAND PARIS® NAJWAŻNIEJSZE SĄ DZIECI 

W obu Parkach Disneya:

 • przy wejściu do Parków można za opłatą wynająć wózek dziecięcy (ilość ograniczona);
 • w punktach Baby Care Center przy Main Street (w Disneyland Park®) i z tyłu Studio Services (w Walt Disney Studios® Park) można przygotować lub kupić pożywienie, nakarmić lub przewinąć niemowlę oraz nabyć pieluszki;
 • prawie wszystkie toalety w Parkach Disneya dysponują przewijakami;
 • polecamy place zabaw dla dzieci: Pocahontas Indian Village w krainie Frontierland oraz Wyspę Piracką (Pirates’ Beach) w krainie Adventureland na terenie Disneyland Park®
 • mini-zoo Crittel Coral znajduje się w krainie Frontierland w Disneyland Park®
 • Baby Switch: ten serwis przeznaczony jest dla dorosłych, którzy przebywają w Disneylandzie z niemowlakami, a chcieliby skorzystać z niektórych atrakcji, niedostępnych dla małych dzieci. Jeden z rodziców/opiekunów może skorzystać z atrakcji, podczas gdy drugi rodzic/opiekun pozostaje z dzieckiem. Następnie osoby dorosłe wymieniają się, bez konieczności ponownego stania w kolejce przy wejściu do danej atrakcji. Prosimy pytać Cast Members (pracowników Disneya) przy wejściach na poszczególne atrakcje;
 • Punkt „dzieci znalezionych”, które się zgubiły, znajduje się w City Hall przy Main Street lub w pobliżu punktu pomocy medycznej na terenie Diseyland Park®, jak również z tyłu Studio Services w Walt Disney Studios® Park;

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE 

W większości hoteli znajdują się pokoje (w ograniczonej ilości) przystosowane dla Gości na wózkach. W Hotelach Disneya w pokojach takich mogą być zakwaterowane maksymalnie 2 osoby. W punktach informacyjnych prosimy pytać o atrakcje dostępne dla niepełnosprawnych Gości. Przy wejściu do obu Parków można wynająć wózek inwalidzki (ilość ograniczona). Pracownicy Disneylandu nie towarzyszą Gościom. W punktach informacyjnych osoby niewidzące, po okazaniu legitymacji, mogą otrzymać pisane Braillem broszury w jęz. angielskim lub francuskim. Osoby te mogą korzystać z pomocy psa-przewodnika na terenie prawie całego parku, a także zabrać psa na niektóre atrakcje. 

ZWIERZĘTA DOMOWE 

Wprowadzanie zwierząt domowych (np. psów i kotów) na teren obu Parków Disneya, do Hoteli Disneya oraz do Disney Village nie jest dozwolone (za wyjątkiem psów-przewodników dla osób niewidzących).

GOLF DISNEYLAND® 

Trzy 9-dołkowe Pola Golfowe Disneyland® znajduje się w odległości kilku minut jazdy samochodem od Parków Disneya. Wspaniale urządzony teren posiada łącznie 27 torów do gry. Można tu dowolnie łączyć trzy 9-dołkowe rundy. W grze mogą uczestniczyć amatorzy i profesjonaliści. Na miejscu jest wypożyczalnia ekwipunku (za opłatą).

OGRANICZENIA 

Dzieci wpuszczane są do Disneylandu tylko pod opieką dorosłych. Ze względów bezpieczeństwa przy następujących atrakcjach obowiązują szczególne przepisy odnośnie minimalnego lub maksymalnego wzrostu osób wpuszczanych:

w Disneyland Park®:

 • Indiana Jones (…) MIN. wzrost: 1,40 m
 • Space Mountain 1,32 m
 • Star Tours 1,02 m
 • Autopia 1,32 m (kierowca) 
 • Big Thunder Mountain 1,02 m 
 • Pirates Beach MAX. wzrost 1,40 m 

w Walt Disney Studios Park®:

 • The Twiglight Zone Tower of Terror MIN. wzrost 1,02 m
 • Crush’s Coaster 1,07 m
 • Rock ‘n’ Roller Coaster 1,20 m

Kobiety ciężarne, osoby z chorobą lokomocyjną, osoby z założonym kołnierzem ortopedycznym, ze stymulatorem serca lub z chorobami: pleców, karku, serca jak również osoby niepełnosprawne mają ograniczony wstęp na niektóre atrakcje (prosimy uważać na oznaczenia przy wejściu). W każdym przypadku do Państwa dyspozycji stoją Cast Members (pracownicy Disneylandu). Niektóre przedstawienia, atrakcje, animacje, sklepy i restauracje mogą zostać bez uprzedzenia odwołane/zmienione/zamknięte.

FOTOGRAFOWANIE 

Amatorskie robienie zdjęć i kręcenie filmów możliwe jest na terenie całego Disneylandu. Ze względów bezpieczeństwa używanie aparatu lub kamery na niektórych atrakcjach (np. rollercoasterach) nie jest wskazane. Materiały fotograficzne, karty pamięci i punkty szybkiego wywoływania zdjęć są dostępne w sklepach na terenie Disneyland Park przy Main Street USA.