Dojazd

Disneyland Resort Paris oddalony jest na pd.-wschód od Paryża o ok. 32 km i znajduje się w rejonie Val d’Europe / Marne La Vallée.

Transfery zorganizowane

Jeśli zarezerwowali Państwo u nas transfery z lotniska, to vouchery należy oddać kierowcy. Znajdą tam Państwo nazwę firmy realizującej transport i telefon kontaktowy. Mogą Państwo skorzystać z transferów prywatnych, mini-vanem lub autokarami firmy VEA. Pojazdy są są wyraźnie oznakowane i odjeżdżają z wyznaczonych przystanków. 

Czas przejazdu, w zależności od warunków drogowych, wynosi ok. 60 minut z lotnisk CDG i Orly oraz ok. 1,5h z Beauvais. Autobusy kursują w określonych godzinach. Jeśli przylatują Państwo do Paryża późno wieczorem – należy skorzystać z innych środków transportu.

Docelowo wszystkie autokary dojeżdżają też do głównej pętli przy dworcu kolejowym Marne La Vallée/Chessy (niedaleko wejścia do Disneylandu). Jest to centralny punkt przesiadkowy wszystkich autobusów. Z tego miejsca kursują bezpłatne autobusy do poszczególnych hoteli Disneya i do wybranych hoteli stowarzyszonych. UWAGA: nie ma zorganizowanych transferów do Disney’s Davy Crockett Ranch (obiekt przeznaczony dla zmotoryzowanych gości).

Kolej

Do Disneylandu można także dojechać szybką kolejką podmiejską RER lub pociągiem TGV – stacja Marne La Vallée/Chessy znajduje się tuż przy wejściu do Disneyland® Park i głównej pętli autobusowej. Pociągi RER (linia A) kursują do centrum Paryża, a sieć połączeń kolei naziemnych i podziemnych jest doskonale rozwinięta. Zalecamy wykupić okresową kartę miejską – Disneyland oraz lotniska CDG i ORY znajdują się w strefie 5-tej. 

Samochód

dojazd samochodem do Paryża, zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie, jest najbardziej ekonomiczny. Jadąc samochodem są Państwo niezależni i mogą Państwo rozpocząć pobyt w Disneylandzie np. w środku tygodnia, kiedy obowiązują najniższe ceny, a ruch na drogach jest relatywnie najmniejszy.

Autostradą A4 („Autoroute de l’Est”)

Aby dojechać do Disneyland Paris® i do hoteli Disneya prosimy skorzystać ze zjazdu z autostrady A4 oznaczonego nr 14 „Val d’Europe, Parc Disneyland”. 

Aby dojechać do wioski traperskiej Davy Crockett Ranch ® prosimy skorzystać ze zjazdu nr 13 „Provins/Serris”. Wszystkie zjazdy są dobrze oznakowane.

Dojazd do autostrady A4 z Paryża

Na obwodnicy Paryża „Périphérique”, zjazd „Porte de Bercy” (na południowym wschodzie Paryża) dalej autostradą A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 znajduje się w odległości 31 km, a zjazd nr 14 w odległości 34 km.

Dojazd samochodem z lotniska Roissy/Charles-de-Gaulle (kod lotniska: CDG)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Marne La Vallée”, należy dojechać do drogi A104 („La Francilienne”). Po przejechaniu tą drogą ok. 27 km trzeba wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 9 km, a zjazd nr 14 po 12 km. 

Dojazd samochodem z lotniska Orly (kod lotniska: ORY)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Paris” i dalej na znaki „Créteil” na drodze nr A86. Po przejechaniu kolejnych 11 km należy wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 27 km, a zjazd nr 14 po 30 km.

Wynajem samochodu

Jeśli lecą Państwo do Paryża samolotem i preferują pełną mobilność: wynajmujemy samochody z odbiorem na wszystkich paryskich lotniskach lub w centrum miasta w renomowanych wypożyczalniach: AVIS, HERTZ, EUROPCAR - sprawdź i porównaj nasze najniższe ceny! Polecamy samochody wszystkich kategorii - od najmniejszych, ekonomicznych, aż po Vany i Mini-Vany oraz luksusowe limuzyny.

Parkingi

Goście Hoteli Disneya, za okazaniem karty identyfikacyjnej Disneyland Paris®, mogą bezpłatnie korzystać z parkingów przy hotelach oraz przy wejściu do Parków Disneya. Pozostali Goście płacą za parking. Parkingi są niestrzeżone.

Autokar

wiele firm przewozowych oferuje rejsowe przejazdy autobusowe do Paryża. Czas przejazdu z Polski do Paryża wynosi zazwyczaj ok. 20-30 godzin w jedną stronę, a podróż jest dość męcząca - zwłaszcza dla dzieci! Prosimy mieć na uwadze, że po kilkudziesięciogodzinnej podróży nie zawsze ma się już chęć na zabawę w Disneylandzie ;(

Samolot

to najszybszy i najwygodniejszy sposób na dojazd do Disneylandu, a dzięki licznym promocjom: także coraz tańszy! Zarezerwujemy dla Państwa najtańsze, aktualnie dostępne bilety lotnicze do Paryża. 

Renomowane linie lotnicze AIR FRANCE i LOT oferują po kilka połączeń dziennie na lotnisko Paris CDG, skąd zorganizujemy wygodny i szybki transfer autokarowy do Disneylandu. 

Jeśli zamierzają skorzystać Państwo z tzw. „tanich linii lotniczych” - większość  tych przewoźników oferuje tylko 1 rejs dziennie (i nie zawsze codziennie), a loty odbywają się najczęściej w mało korzystnych godzinach (np. wylot do Paryża wieczorem - co powoduje stratę jednego dnia). Tanie linie rzadko oferują zniżki dla dzieci - przy wyjazdach z dziećmi może okazać się, że łączna cena za rodzinę jest porównywalna lub wyższa niż cena na tradycyjne linie lotnicze - warto więc sprawdzić i porównać wszystkie warianty. Zdarza się, że tanie linie lotnicze odwołują rejsy, co przy wykupionym pobycie w Disneyland Paris stanowi problem (przewoźnik nie zwraca pieniędzy za stracony pobyt). 

Lotnisko Beauvais Tille (BVA) oddalone jest od Disneylandu o ponad 100 km! Dlatego przejazd do Disneylandu jest dość długi i droższy niż z innych lotnisk.

Zawsze zalecamy zapoznać się z warunkami przewozu (możliwością zmiany lub zwrotu biletu), warto wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z przyczyn losowych.